Eaton 9SXEBM36R UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 36 V 9 Ah
£537.99
Couldn't load pickup availability
- Black
- Sealed Lead Acid (VRLA)
- 36 V
- 9 Ah
Eaton 9SX extended battery module (EBM), used with Eaton 9SX 1000i UPS.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Eaton 9SX 1000i |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 36 V |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Depth | 438 mm |
| Height | 86.5 mm |
| Width | 438 mm |
| Weight | 22.2 kg |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |