DICOTA D31789 laptop case 33.8 cm (13.3") Sleeve case Black
Couldn't load pickup availability
- Made of robust PU foam
- Pocket on the front with room for accessories
- Carrying handle for easy transportation
- Offers reliable protection against scratches and smalldamages
The Sleeve Plus is made of robust PU foam which perfectly adapts to the form of the notebook like a second skin. The best guaranty against surface scratches and other dents and damages.
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Material | Foam |
| Case type | Sleeve case |
| Maximum screen size | 33.8 cm (13.3") |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 0.18 g |
| Height | 30 mm |
| Depth | 230 mm |
| Width | 330 mm |