DELL Y3F7Y laptop spare part Battery
iFrame
£84.99
Couldn't load pickup availability
- Battery
- Brand compatibility: DELL Inspiron 13 5368, 5378, 7368, 7378 Inspiron 15 5568, 7569, 7579, 5578, 5567, 5565 Inspiron 17 5767, 5765 Latitude 13 3379 Vostro 14 5468 4
- 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Inspiron 13 5368, 5378, 7368, 7378Inspiron 15 5568, 7569, 7579, 5578, 5567, 5565Inspiron 17 5767, 5765 Latitude 13 3379Vostro 14 5468 4 |
| Brand compatibility | DELL |
| Type | Battery |
| Battery | |
|---|---|
| Number of battery cells | 3 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 276 g |
| Package height | 27 mm |
| Package depth | 163 mm |
| Package width | 242 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |