DELL Pro 5 KM526 keyboard Mouse included Home/Office RF Wireless QWERTY UK English White
iFrame
£45.99
Couldn't load pickup availability
- Home/Office
- RF Wireless Plunger key switch
- QWERTY UK English
- Full-size (100%) Numeric keypad
- Mouse included
- White
- 2 pc(s)
Keyboard and mouse combo that is designed for comfort with smooth typing keys, easier glide and industry-leading battery life.
| Keyboard | |
|---|---|
| Recommended usage | Home/Office |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Keyboard key switch | Plunger key switch |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | UK English |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Hot keys | Yes |
| Number of hot keys | 4 |
| Programmable hot keys | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Design | |
|---|---|
| Backlight | No |
| Keyboard style | Straight |
| Product colour | White |
| Surface coloration | Monochromatic |
| LED indicators | Yes |
| Features | |
|---|---|
| Wireless range | 10 m |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | Battery |
| Keyboard battery type | AAA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Battery technology | Alkaline |
| USB Type-C charging port | No |
| Mouse | |
|---|---|
| Mouse included | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 6000 DPI |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Mouse battery type | AA |
| Mouse battery technology | Alkaline |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 122.08 x 432.68 x 26.21 mm |
| Keyboard weight | 405.99 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 61.7 x 115 x 39.4 mm |
| Mouse weight | 58.15 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |