Compulocks Plus Hub VESA Box Black
£76.99
Couldn't load pickup availability
- 6 Multimedia Ports
- Allows Data And Power Transfer
- 1M Charging Cable
- Ventilation Holes For Temperature Regulation
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| DC-in jack | No |
| Host interface | USB Type-C |
| Performance | |
|---|---|
| Hub interfaces | USB 2.0, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, HDMI, USB Type-C, RJ-45 |
| Card reader integrated | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 272.16 g |
| Height | 184.2 mm |
| Depth | 38.1 mm |
| Width | 127 mm |