Compulocks iPad Pro M4 & M5 13", Apex Enclosure Brandable Floor Stand - Black
Couldn't load pickup availability
- Simple installation (one solid metal structure)
- Screen can be set in landscape or portrait mode
- Full tilt screen
- Wire management through stand
- 2mm thick polypropylene graphic panel included
- Optional lighting kit
- Bigger base add-on for larger screens
- Slot for easy panel removal/replacement
- The central panel is supplied blank. We provide the graphic panel specifications and you can get it printed at almost any print shop.*
When paired with the BrandMe Stand, the Apex iPad enclosure turns any environment into a branded experience, perfect for events, exhibitions, and hospitality receptions. This innovative setup features a customizable panel for branding, calls to action, or bespoke designs, with an option for internal lighting to enhance your message. The tilting mounting plate ensures optimal visibility, making it an ideal choice for capturing and engaging your audience.
| Features | |
|---|---|
| Colour group | Black |
| Cable management | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Lock type | 2 Keys |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Mounting type | Floor |
| Covered front camera | No |
| Compatibility | iPad Pro M4 | 13" | 2024 | A2925, A2926, A3007iPad Pro M5 | 13" | 2025 | A3360, A3361, A3362 |
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Aluminium, Polyethylene |
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Number of keys included | 4 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Warranty period | 2 year(s) |