Cisco UCSC-PSU1-1600W power supply unit Grey
£460.99
Couldn't load pickup availability
- 1600 W 220 V
- Server
- Grey
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 220 V |
| Total power | 1600 W |
| Performance | |
|---|---|
| Compatible products | Cisco Cloud Native Broadband Router |
| Purpose | Server |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 300 g |
| Other features | |
|---|---|
| Maximum current | 9.5 A |