Cisco IP DECT 682X Power Connector, Phone Power Adapter Compatible with IP DECT Phone 6825 Handset, North American Plug Type, 1-Year Limited Hardware Warranty (CP-682X-PWR-UK=)
Couldn't load pickup availability
- OFFICE PHONE POWER ADAPTER: For use with the Cisco IP DECT Phone 6825 Handset
- NORTH AMERICAN LOCALISATION: compatible with North American power outlets
- USB TO WALL ADAPTER: Connects to the 6825 charging cradle via USB Type-A connector
- CHARGING TIME: Fully charges the handset in the charging cradle in 6 hours
- PEACE OF MIND: 1-year limited hardware warranty
The Cisco IP DECT 682X Power Connector is designed for use with the Cisco IP DECT Business Phone 6825 Handset, supplying the unit with power from North American plugs. The 6825 comes with a charging cradle that recharges the lithium-ion battery inside the handset. This phone power supply allows the cradle to accept wall power via a USB Type-A connector.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | 682X |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | IP Phone |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 199.55 g |
| Package height | 94 mm |
| Package depth | 104.9 mm |
| Package width | 58.9 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | China |