Cisco Catalyst PWR-CLP= Power Cable Retainer Clip, For Use with 3560-C, 2960-C, 3560-CX, 2960-CX, 2960-L and C1000 Network Switches, Enhanced Limited Lifetime Warranty (PWR-CLP=)
Couldn't load pickup availability
- POWER CABLE RETAINER CLIP: For cable management
- COMPATIBILITY: Designed for use with 3560-C, 2960-C, 3560-CX, 2960-CX, 2960L and C1000 Catalyst network switches
- FUNCTIONALITY: Use with AC power plug or detachable power cable sets
- PRODUCT TYPE: Cable hook
- PEACE OF MIND: Enhanced limited lifetime warranty
The Cisco Catalyst PWR-CLP= Power Retainer Clip is designed for cable management. This cable clip is compatible with 3560-C, 2960-C, 3560-CX, 2960-CX, 2960L and C1000 Catalyst network switches.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | 3560-C, 2960-C |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 45.35 g |
| Package height | 44.5 mm |
| Package depth | 158.8 mm |
| Package width | 143 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |