Cisco Catalyst Dual-Band Omnidirectional Wi-Fi Antenna, 2 dBi (2.4 GHz)/3 dBi (5 GHz), MIMO (8 Dual-Band Ports), DART Connector, 1-Year Limited Hardware Warranty (C-ANT9101=)
Couldn't load pickup availability
- OMNIDIRECTIONAL WI-FI ANTENNA: 2 dBi (2.4 GHz)/3 dBi (5 GHz), MIMO (8 dual-band ports); designed for indoor use with Cisco Catalyst 9130AX Series access points
- CONNECTION AND MOUNT: DART connector; ceiling mount
- 360-DEGREE RADIATION PATTERN: Intended for deployment when coverage in all directions from the antenna is required
- PERFORMANCE: Designed for improved coverage
- PEACE OF MIND: 1-year limited hardware warranty
The Cisco Catalyst C-ANT9101= Dual-Band Omnidirectional Wi-Fi Antenna is designed with improved coverage and performance in mind. This FCC-approved omnidirectional antenna provides a 360-degree radiation pattern and is intended for deployment when coverage in all directions from the antenna is required.
| Features | |
|---|---|
| Purpose | Indoor |
| Product colour | Grey |
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.32 kg |
| Package height | 163.1 mm |
| Package depth | 260.1 mm |
| Package width | 260.1 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85177100 |