Cisco 4G Indoor/Outdoor Active GPS Antenna network antenna Directional antenna SMA 4 dBi
Couldn't load pickup availability
- Directional antenna SMA Black
- 4 dBi
- 50 Ω
- Circular polarization Male
- 1 W
The Cisco 4G indoor/outdoor, active GPS antenna (GPS-ACT-ANTM-SMA) can be physically connected to the Cisco Integrated Services Routers (ISRs) and Cisco 4G Enhanced High-Speed WAN Interface Cards (EHWICs) to receive GPS broadcasts from satellites.
| Performance | |
|---|---|
| Bandwidth note | 1574.42-1576.42 MHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Antenna gain level (max) | 4 dBi |
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 5.18 m |
| Purpose | Indoor & outdoor |
| Product colour | Black |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 2:1 |
| Polarization | Circular polarization |
| Antenna connector type | SMA |
| Connector gender | Male |
| Antenna type | Directional antenna |
| Power | |
|---|---|
| Input voltage | 3 - 5 V |
| Power consumption (max) | 1 W |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -40 - 185 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 14 mm |
| Depth | 44 mm |
| Width | 36 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177100 |
| Other features | |
|---|---|
| Shock | 50G |