Chief FCA650B CPU holder Black
£253.99
Couldn't load pickup availability
- Rounded aesthetic to match look of carts and stands
- Optional security with use of pad lock like the PAC138
- Mounts to side of column or on back of the cart / stand's head
- Easy access to cable connections and buttons
- Well ventilated
- TAA Compliant
Large FUSION CPU or Media Player holder for LPAU and LFAU carts and stands.
| Features | |
|---|---|
| Certification | TAA Compliant |
| Compatibility | LPAU and LFAU carts and stands. |
| Product colour | Black |
| Maximum weight capacity | 11.3 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 8.62 kg |
| Height | 406 mm |
| Depth | 565 mm |
| Width | 137 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |