Celly FEELING1002PK mobile phone case 16.4 cm (6.46") Cover Pink
Couldn't load pickup availability
- Cover 16.4 cm (6.46") Apple
- Silicone
- Pink
- Bump resistant, Scratch resistant
Liven up your smartphone style!
Feeling is the liquid silicone back case with soft-touch finishing.
The anti-scratch microfiber inner texture ensures the best protection for your smartphone and the anti-slip grip edges ensures the best grip avoiding accidental bumps and falls.
Choose your favorite color, match your style and liven up your smartphone appearance!
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Card pocket | No |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 11 Pro Max |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Pink |
| Material | Silicone |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.4 cm (6.46") |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 g |
| Depth | 8.1 mm |
| Height | 158 mm |
| Width | 77.8 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Hanging box |