Celly Feeling mobile phone case 17.5 cm (6.9") Cover Blue
Couldn't load pickup availability
- Protectives edges
- Texture anti-slip
- Liquid silicone (back)
- Microfiber texture (inner)
Liven up your smartphone style!
Feeling is the liquid silicone back case with soft-touch finishing.
The anti-scratch microfiber inner texture ensures the best protection for your smartphone and the anti-slip grip edges ensures the best grip avoiding accidental bumps and falls.
Choose your favorite color, match your style and liven up your smartphone appearance!
| Features | |
|---|---|
| Easy to apply | Yes |
| Washable | Yes |
| Built-in battery | No |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy S20 Ultra |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Blue |
| Material | Silicone, Microfibre |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Hanging box |
| Package height | 170 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package width | 100 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |