Canon CL-576 ink cartridge 1 pc(s) Original Standard Yield Cyan, Magenta, Yellow
Couldn't load pickup availability
- Produce crisp, clear photos and documents
- Print up to 100 pages of A4 documents with each cartridge
- Benefit from reliability from genuine Canon ink
- Rely on the consistent quality of genuine Canon ink
Get long-lasting, vivid printouts with a combined cyan, magenta and yellow ink FINE cartridge
This 6.2 ml cartridge produces vibrant colour documents and photo printouts. Each cartridge can print up to 100 pages of A4 documents, with the added quality and reliability of genuine Canon ink.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Canon |
| Compatibility | PIXMA TS3550i, PIXMA TS3551i, PIXMA TR4750i, PIXMA TR4751i |
| Supply type | Single pack |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink volume | 6.2 ml |
| Colour ink page yield | 100 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Japan |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 103 mm |
| Package depth | 84 mm |
| Package height | 56 mm |
| Package weight | 60 g |
| Other features | |
|---|---|
| Certification | CE |