BTI Battery Latitude E6x00 Precision M2400 M4400
£47.99
Couldn't load pickup availability
- Lithium-Ion (Li-Ion)
- 5200 mAh 49 Wh
- 11.1 V
- Brand compatibility: Dell
- Black
- Number of batteries included: 1 pc(s)
BTI Battery Latitude E6x00 Precision M2400 M4400
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | 451-10759 |
| Compatible products | Latitude E6x00m Precision M2400 M4400 |
| Brand compatibility | Dell |
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Number of battery cells | 6 |
| Battery capacity | 5200 mAh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |