BTI 65W Universal AC Adapter for HP/Dell/Lenovo/Asus/Acer/Sony/Toshiba/Fujitsu/Samsung etc. Includes USB-C connector as well as 15 additional options to power a wide range of the most popular laptops. UK power cable also provided
Couldn't load pickup availability
- Power supply type: Indoor
- Output power: 65 W Input voltage: 200 V Input frequency: 50 Hz Output voltage: 20 V
- Purpose: Laptop AC-to-DC
- Brand compatibility: Any brand
- 1 pc(s)
- Black
65W Universal AC Adapter for HP/Dell/Lenovo/Asus/Acer/Sony/Toshiba/Fujitsu/Samsung etc. Includes USB-C connector as well as 15 additional options to power a wide range of the most popular laptops. UK power cable also provided
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Any brand |
| Output voltage | 20 V |
| Output power | 65 W |
| Input frequency | 50 Hz |
| Maximum input voltage | 240 V |
| Input voltage | 200 V |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Included power plug types | UK |
| Battery | |
|---|---|
| Battery capacity | 65 Wh |
| Other features | |
|---|---|
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |