BTI 19V / 65W AC Adapter for ASUS ZENBOOK UX303 UX303UA UX303UB UX303L ASUS TABLET PC S200 X201
iFrame
£29.99
Couldn't load pickup availability
- Power supply type: Indoor
- Output power: 65 W Input voltage: 90-250 V Input frequency: 47/63 Hz Output voltage: 18-20 V
- Purpose: Laptop AC-to-DC
- Brand compatibility: ASUS
- Black
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | CHROMEBOOK C300S, CHROMEBOOK C300SA, TABLET PC S200, TABLET PC X201, ZENBOOK UX303, ZENBOOK UX303L, ZENBOOK UX303UA, ZENBOOK UX303UB |
| Brand compatibility | ASUS |
| Adjustable output voltage | No |
| Output current | 3.42 A |
| Output voltage | 18-20 V |
| Output power | 65 W |
| Input frequency | 47/63 Hz |
| Input voltage | 90-250 V |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Certificates | |
|---|---|
| Certification | CE |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 250 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |