Brother TN-3512P toner cartridge 1 pc(s) Original Black
£155.99
Couldn't load pickup availability
- Original
- Printing colours: Black
- Black toner page yield: 12000 pages
- Laser printing
- 1 pc(s)
Original Brother toner is formulated to meet high quality resolution, grey scale and block colour, in line with Brother’s high design specification.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | DCP-L6600DW, HL-L6300DW, HL-L6400DW, MFC-L6800DW, MFC-L6900DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 12000 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 251 mm |
| Depth | 151 mm |
| Height | 359 mm |
| Weight | 942 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.59 kg |
| Package type | Box |
| Other features | |
|---|---|
| Page yield footnote | ISO/IEC 19752 |
| Print technology | Laser printing |
| Technical details | |
|---|---|
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross height | 16.4 cm |
| Pallet gross weight | 390.6 kg |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 27 pc(s) |
| Products per pallet | 81 pc(s) |