Brother TN-326BK toner cartridge 1 pc(s) Original Black
Couldn't load pickup availability
- Prints 4,000 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
Choose this genuine TN326BK Toner Cartridge to ensure your printer continues to deliver printouts you can be proud of. As it’s a high yield cartridge, the TN326BK in Black lasts longer than a standard cartridge but offers the same excellent quality results.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L8250CDN, HL-L8350CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 4000 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 558 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 880 g |
| Package type | Box |
| Other features | |
|---|---|
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Print technology | Laser printing |
| Technical details | |
|---|---|
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 136.9 kg |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |