Brother LC980CBP ink cartridge 1 pc(s) Original Cyan
£17.99
Couldn't load pickup availability
- Original
- Print technology: Inkjet printing
- Printing colours: Cyan
- Supply type: Single pack
- Colour ink page yield: 260 pages
- Brand compatibility: Brother
- 1 pc(s)
Cyan Inkjet Cartridge (Approx. 260 pages in accordance with ISO/IEC 24711)
| Features | |
|---|---|
| Colour | Yes |
| Country of origin | Malaysia |
| Colour ink page yield | 260 pages |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-145CDCP-165CDCP-195CDCP-197CDCP-375CWMFC-250CMFC-255CWMFC-290CMFC-295C |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Inkjet printing |
| Printing colours | Cyan |
| Type | Original |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 38 g |
| Height | 177 mm |
| Depth | 122 mm |
| Width | 38 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 76 g |
| Other features | |
|---|---|
| Capacity cartridge | 260 sheets |
| Logistics data | |
|---|---|
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross weight | 141.6 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 168 pc(s) |
| Products per pallet | 1680 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.4 cm |