Brother LC125XLYBP ink cartridge 1 pc(s) Original Yellow
£21.99
Couldn't load pickup availability
- Original
- Print technology: Inkjet printing
- Printing colours: Yellow
- Supply type: Single pack
- Colour ink type: Pigment-based ink
- Colour ink page yield: 1200 pages
- Brand compatibility: Brother
- 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink page yield | 1200 pages |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-J4110DW, MFC-J4410DW, MFC-J4510DW, MFC-J4610DW, MFC-J4710DW |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Inkjet printing |
| Printing colours | Yellow |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 61 g |
| Height | 189 mm |
| Depth | 127 mm |
| Width | 37 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Blister |
| Package weight | 88 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross weight | 148.7 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 168 pc(s) |
| Products per pallet | 1680 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.1 cm |