Brother LC1220RBWBP ink cartridge 3 pc(s) Original Cyan, Magenta, Yellow
£33.99
Couldn't load pickup availability
- Original
- Printing colours: Cyan, Magenta, Yellow
- Supply type: Multi pack
- Colour ink type: Pigment-based ink
- Colour ink page yield: 300 pages
- Colour ink cartridges quantity: 3
- Brand compatibility: Brother
- 3 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Malaysia |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink page yield | 300 pages |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | DCP-J525WDCPJ725DWMFCJ430WMFC-J625DW |
| Brand compatibility | Brother |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 136 g |
| Height | 178 mm |
| Depth | 122 mm |
| Width | 65 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 177 g |
| Other features | |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH) | 67 x 122 x 178 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross weight | 185.4 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 31 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 248 pc(s) |
| Products per pallet | 992 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.4 cm |