Brother LC1220BKBP ink cartridge 1 pc(s) Original Black
£18.99
Couldn't load pickup availability
- Original
- Print technology: Inkjet printing
- Printing colours: Black
- Supply type: Single pack
- Black ink type: Pigment-based ink
- Black ink page yield: 300 pages
- Brand compatibility: Brother
- 1 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Malaysia |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Black ink page yield | 300 pages |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-J525W, DCP-J725DW, DCP-J925DW, MFC-J430W, MFC-J625DW, MFC-J825DW |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Inkjet printing |
| Printing colours | Black |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 50 g |
| Height | 179 mm |
| Depth | 122 mm |
| Width | 39 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 99 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross weight | 159.1 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 168 pc(s) |
| Products per pallet | 1680 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.7 cm |