Brother LC-980VALBPDR ink cartridge 4 pc(s) Original Black, Cyan, Magenta, Yellow
Couldn't load pickup availability
- Original
- Print technology: Inkjet printing
- Printing colours: Black, Cyan, Magenta, Yellow
- Supply type: Multi pack
- 4 pc(s)
Ensure that replacing your genuine Brother ink cartridges is as hassle-free and affordable as possible by purchasing this LC980VALBP Multipack. The pack contains black, cyan, yellow and magenta LC980 cartridges, all designed to help you get the best from your Brother printer.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | Brother DCP-145C/165C/375CW, MFC-250C/290C |
| Supply type | Multi pack |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Malaysia |
| Colour | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 65 mm |
| Depth | 215 mm |
| Height | 180 mm |
| Weight | 158 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 260 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Pallet gross height | 17.1 cm |
| Products per pallet | 544 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 136 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 17 pc(s) |
| Pallet gross weight | 157.8 kg |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |