Brother Fax Cartridge (Cartridge + Ribbon)
£24.99
Couldn't load pickup availability
- Fax cartridge + ribbon
- 235 pages
- Print technology: Thermal transfer
- Black
- Malaysia
- 1 pc(s)
Brother original supplies maintain top quality results & offer great value for money.
| Features | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compatibility | FAX-910, FAX-917, FAX-920, FAX-930, FAX-940 |
| Print technology | Thermal transfer |
| Printing colours | Black |
| Page yield | 235 pages |
| Type | Fax cartridge + ribbon |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 322 g |
| Depth | 155 mm |
| Height | 315 mm |
| Width | 65 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Package weight | 517 g |
| Package depth | 155 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package width | 315 mm |
| Other features | |
|---|---|
| Country of origin | Malaysia |
| Technical details | |
|---|---|
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per pallet | 288 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.7 cm |
| Pallet gross weight | 175.9 kg |