Belkin WCH010vfBK Laptop, Smartphone, Smartwatch, Tablet Black AC Fast charging Indoor
£80.99
Couldn't load pickup availability
- Charger compatibility: Laptop, Smartphone, Smartwatch, Tablet
- Charger type: Indoor
- Power source type: AC
- Black
- Cable length: 2 m
- Fast charging
- 108 W
| Performance | |
|---|---|
| Compatibility | iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro Max, Galaxy S23, Galaxy S23 Plus, Galaxy S23 Ultra |
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Power source type | AC |
| Charger compatibility | Laptop, Smartphone, Smartwatch, Tablet |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Gallium nitride (GaN) transistors | Yes |
| Cable length | 2 m |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Port 2 output power | 30 W |
| Port 1 output power | 96 W |
| Maximum power | 108 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 31.5 mm |
| Depth | 98.5 mm |
| Width | 80 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |