ATEN PS/2 USB KVM Cable 1,8m
£19.99
Couldn't load pickup availability
- PC Connector: USB & PS/2
- Console Connector: 3in1 SPHD (Keyboard/Mouse/Video)
- Length:1.8m
PC Connector: USB & PS/2
Console Connector: 3in1 SPHD (Keyboard/Mouse/Video)
Length:1.8m
Please see "KVM Cables Table" for compatible products
| Performance | |
|---|---|
| Compatible products | CL5808NCL5816NCS82UCS84U |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | SPHD-18 |
| Connector 1 | HDB-15, 2 x PS/2, USB A |
| Video port type | VGA |
| Mouse port type | PS/2 |
| Keyboard port type | PS/2 |
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 204 g |
| Weight | 204 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per master (outer) case | 60 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 13 kg |
| Master (outer) case height | 240 mm |
| Master (outer) case length | 450 mm |
| Master (outer) case width | 330 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Master (outer) case net weight | 12.2 kg |