ATEN 2L-7D02UHX3 KVM cable Black 1.8 m
Couldn't load pickup availability
- 1.8 m
- Keyboard port type: USB
- Mouse port type: USB
- Video port type: HDMI
- Black
The 2L-7D02UHX3 KVM Cable Kit offers high-quality data connections between the HDMI KVM Switch and your HDMI servers and computers. The cable kit enables the connection of Video, USB Keyboard/Mouse and Audio (Speaker), delivering excellent performance with ATEN HDMI KVM Switch.
| Performance | |
|---|---|
| Compatible products | CS18208,CS18216 |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Video port type | HDMI |
| Mouse port type | USB |
| Keyboard port type | USB |
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 230 g |
| Weight | 230 g |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| I/O ports | 3.5 mm Audio Jack |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 9.88 kg |
| Master (outer) case height | 240 mm |
| Master (outer) case length | 450 mm |
| Master (outer) case width | 330 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Country of origin | China |
| Other features | |
|---|---|
| Packaging content | 1x 2L-7D02UHX3 1.8M USB HDMI KVM Cable Kit |