ASUS V400 AiO V440VAK-WPC310W Intel Core 5 210H 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels All-in-One PC 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Home Wi-Fi 6 (802.11ax) White
Couldn't load pickup availability
- Windows 11 Home 64-bit
- Intel Core 5 210H (12MB Cache)
- 23.8" Full HD 1920 x 1080
- 16GB DDR5-SDRAM (1 x 16) & 512GB SSD
ASUS V400 AiO
Minimalist Aesthetic. Thoughtful Functionality.
ASUS V400 AiO is sleek, minimalist all-in-one PC that’s packed with power. The slim-bezel NanoEdge achieves a remarkable 93% screen-to-body ratio, amplifying your visual experience with 100% sRGB color accuracy and 178° wide-view technology. Powered by up to an Intel® Core™ i7-13620H processor, and DDR5 memory, ASUS V400 AiO handles even the most demanding applications and multitasking — smoothly and efficiently. Connectivity is advanced, with the latest, ultrafast Wi-Fi 7. Even audio is next level, with Dolby® Atmos and two-way AI-powered noise-canceling technology — ensuring that you’re immersive in exceptional sound for the ultimate entertainment experience.
| Display | |
|---|---|
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touchscreen | No |
| HD type | Full HD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Contrast ratio (dynamic) | 1000:1 |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | sRGB |
| Colour gamut | 100% |
| Processor | |
|---|---|
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel Core 5 |
| Processor generation | Intel Core (Series 2) |
| Processor model | 210H |
| Processor cores | 8 |
| Processor threads | 12 |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Performance cores | 4 |
| Efficient cores | 4 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.8 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.6 GHz |
| Performance-core base frequency | 2.2 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.6 GHz |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Processor base power | 45 W |
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Memory slots | 2 |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 512 GB |
| NVMe | Yes |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| SSD form factor | M.2 |
| Optical drive type | No |
| Graphics | |
|---|---|
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| Audio | |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Camera | |
|---|---|
| Built-in camera | Yes |
| Total megapixels | 5 MP |
| Network | |
|---|---|
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Antenna type | 2x2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Number of rear USB ports | 4 |
| Number of side USB ports | 1 |
| Number of side audio ports | 1 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Colour name | White |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable lock slot | Yes |
| Introduction year | 2025 |
| Country of origin | China |
| Performance | |
|---|---|
| Product type | All-in-One PC |
| BIOS password | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Trial software | 1-month trial for new Microsoft 365 customers |
| Power | |
|---|---|
| AC adapter power | 120 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output voltage | 20 V |
| General | |
|---|---|
| Product family | V400 AiO |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width (with stand) | 541 mm |
| Depth (with stand) | 244 mm |
| Height (with stand) | 416 mm |
| Weight (with stand) | 5.46 kg |
| Package width | 178 mm |
| Package depth | 635 mm |
| Package height | 495 mm |
| Package weight | 10 kg |
| Certificates | |
|---|---|
| Compliance certificates | REACH |
| Sustainability | |
|---|---|
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Silver |
| Packaging content | |
|---|---|
| Mouse connectivity | Wireless |
| Mouse included | Yes |
| Keyboard connectivity | Wireless |
| Keyboard included | Yes |
| Logistics data | |
|---|---|
| Commodity code | 8471410000 |
| Other features | |
|---|---|
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | 8471410000 |
| Windows Hello | Yes |
| Infrared (IR) camera | Yes |