APC Parallel Kit (15m cable) for Easy UPS 3S & Easy UPS 3S Pro
£346.99
Couldn't load pickup availability
- Parallel up to 4 UPSs for capacity
- Parallel up to 4 UPSs for redundany
- Compatible with Easy UPS 3S
- Compatible with Easy UPS 3S Pro
Parallel kit including one 15 m cable for Easy UPS 3S or Easy UPS 3S Pro parallel systems. Up to four UPSs can be paralleled for capacity or redundancy.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Parallel kit |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Easy UPS 3S, Easy UPS 3S Pro |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating altitude | 0 - 1000 m |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.7 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package weight | 1.7 kg |