Black & Decker BCBLV36B 36 V 270 km/h Lithium-Ion (Li-Ion)
£100.99
Couldn't load pickup availability
- Handheld blower
- Suction mode
- Airspeed: 270 km/h
- 85 dB
- Power source: Battery
- Lithium-Ion (Li-Ion) 2.5 Ah
- Black, Orange
| Features | |
|---|---|
| Noise level | 85 dB |
| Working technology | Electric |
| Number of speeds | 8 |
| Product colour | Black, Orange |
| Shredding function | Yes |
| Bag capacity | 45 L |
| Working type | Blowing / Sucking |
| Suction capacity | 510 m³/h |
| Airspeed | 270 km/h |
| Suction mode | Yes |
| Type | Handheld blower |
| Power | |
|---|---|
| Battery capacity | 2.5 Ah |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 36 V |
| Power source | Battery |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Shoulder strap | Yes |
| Secondary handle | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 3.5 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Battery included | No |