Black & Decker BCBL200B 18 W 12 V 145 km/h Lithium-Ion (Li-Ion)
£63.99
Couldn't load pickup availability
- Handheld blower
- Airspeed: 145 km/h
- 81.5 dB
- 18 W
- Lithium-Ion (Li-Ion) 2 Ah
- Orange
| Features | |
|---|---|
| Noise level | 81.5 dB |
| Product colour | Orange |
| Working type | Blowing |
| Suction capacity | 577 m³/h |
| Airspeed | 145 km/h |
| Suction mode | No |
| Type | Handheld blower |
| Power | |
|---|---|
| Charging time | 1 h |
| Battery capacity | 2 Ah |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 12 V |
| Power | 18 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 2.5 kg |