Marvo FN-40 laptop cooling pad 43.2 cm (17") Black, Red
Couldn't load pickup availability
- Compatible notebook: up to 17
- Dimensions: 405 x 300 x 26mm
- Fan size: 180 x 180 x 15mm
- Air flow: 63CFM
- Fan speed: 570-800 RPM
- Cable length: 60cm
- Power: 4W
- Rated voltage: 5V DC
Maintaining optimal temperatures is crucial for your laptop's performance and longevity. Atlas 40 is designed to keep your laptop cool and running efficiently, making it an essential accessory for anyone who demands the best from their device.
| Performance | |
|---|---|
| Maximum screen size | 43.2 cm (17") |
| Number of built-in cooling fans | 1 pc(s) |
| Fan diameter | 18 cm |
| Fan height | 1.5 cm |
| Fan performance | 63 cfm |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black, Red |
| Illumination | Yes |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Host interface | USB |
| USB ports quantity | 2 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 0.6 m |
| Width | 405 mm |
| Depth | 300 mm |
| Height | 26 mm |