Mobilis 001255 HARD BELT - 50 MM
Couldn't load pickup availability
- Wide and robust belt
- 5 cm wide,adjustable between 80 and 135 cm thanks to velcro strips
- Adjustable by velcro strap
- Allows to hang a holster or other accessory
- Easy to open and close
Comfortable and robust, this belt closes with a clip buckle. It allows you to comfortably carry your holster or other accessory. This belt ensures stable support of your device placed in the holster. MOBILIS® accessories are designed to be compatible with this belt.
| Features | |
|---|---|
| Buckle colour | Black |
| Closure type | Buckle closure |
| Consumer life stage | All |
| Gender | Unisex |
| Product main colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 150 g |
| Width | 50 mm |
| Length | 1350 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Material | |
|---|---|
| Buckle material | Plastic |