Origin Storage Origin Portable Laptop Power Bank Lithium-Ion 20000 mAh - Multi ports output
iFrame
£49.99
Couldn't load pickup availability
- Number of simultaneously connected devices (max): 3 Silver
- Laptop/netbook
- Built-in display
- Charging source: USB
- Lithium-Ion (Li-Ion) 20000 mAh 100 Wh
- Fast charging
- 1 pc(s)
Origin Portable Laptop Power Bank Lithium-Ion 20000 mAh – Multi ports output
| Design | |
|---|---|
| Built-in display | Yes |
| Charger compatibility | Laptop/netbook |
| Product colour | Silver |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 3 |
| Performance | |
|---|---|
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Built-in radio | No |
| Wireless charging | No |
| Battery capacity | 100 Wh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Charging source | USB |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| USB Type-A output ports | 1 |
| Input interface | USB Type-C |
| Power | |
|---|---|
| Port 3 output power | 15 W |
| Port 2 output power | 65 W |
| Port 1 output power | 65 W |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage temperature (T-T) | -10 - 35 °C |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 45 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 370 g |
| Height | 126 mm |
| Depth | 26 mm |
| Width | 82 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Warranty period | 1 year(s) |