DYMO LabelManager 160 QWERTY label printer
Couldn't load pickup availability
Product information "Dymo LabelManager 160 QWERTY - 2174612"
Pick up a portable, affordable DYMO LabelManager 160 label maker – and start making your mark on the world! Just type your text, format it with one-touch Smart Keys and print – it’s that easy to create professional-looking labels in and around the office.
| Design | |
|---|---|
| Keyboard layout | QWERTY |
| Display | LCD |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | AC, Battery |
| Number of batteries supported | 6 |
| Battery type | AAA |
| General | |
|---|---|
| Product family | LabelManager |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 350 g |
| Height | 49 mm |
| Depth | 203 mm |
| Width | 118 mm |