Case Logic Sporty DLBP-114 Black 35.6 cm (14") Backpack case
iFrame
£39.99
Couldn't load pickup availability
- Backpack case 35.6 cm (14") Black
- Polyester
- 453 g
Tailored with ultimate comfort and usability in mind, this backpack boasts a unique style suitable for the active professional or one heading back to school in the fall.
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Material | Polyester |
| Case type | Backpack case |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 363.2 x 43 x 340 mm |
| Weight | 453 g |
| General | |
|---|---|
| Product family | Sporty |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH) | 439.4 x 160 x 340.3 mm |