Chief Tempo Floor Support 21:9 Kit
£286.99
Couldn't load pickup availability
- Maximum weight capacity: 90.7 kg
- Floor
- Number of displays supported: 1
- Black
The Tempo™ Floor Support Mount 21:9 Display Kit.
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 90.7 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 90.7 kg |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Compliance certificates | Trade Agreements Act (TAA) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 508 mm |
| Depth (max) | 15.2 cm |
| Width | 457.2 mm |