Chief Small Tilt And Swivel Wall Mount Black
£65.99
Couldn't load pickup availability
- Maximum weight capacity: 18.1 kg
- Wall
- Black
Elegant design perfectly complements today’s flat panel LCD TVs. This product allows maximum flexibility for wall mounting applications.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Maximum weight capacity | 18.1 kg |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Tilt angle range | -15 - 15° |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 165 mm |
| Depth | 85 mm |
| Width | 119 mm |
| Other features | |
|---|---|
| Screen size compatibility | 32 |