Chief FCA651B monitor mount accessory
£199.99
Couldn't load pickup availability
- Rounded aesthetic to match look of carts and stands
- Optional security with use of pad lock like the PAC138
- Mounts to side of column or on back of the cart / stand's head
- Easy access to cable connections and buttons
- Well ventilated
- TAA Compliant
Medium FUSION CPU or Media Player holder for LPAU and LFAU carts and stands.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | LPAU and LFAU carts and stands. |
| Maximum weight capacity | 4.5 kg |
| Product colour | Black |
| Product type | Device plate |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 99 mm |
| Depth | 400 mm |
| Height | 279 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 4.45 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
|---|---|
| Certification | TAA Compliant |