Chief CSA100 monitor mount accessory
£78.99
Couldn't load pickup availability
- Intended for use with the ConnexSys Video Wall Mounting System
- Hangs easily from strut channel
- A power strip can be attached to the side when used with LVS1U and LVSXU
The CSA100 enables secure attachment of AV equipment behind any ConnexSys Video Wall Mounting System. Slot design enables easy attachment of any device.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | ConnexSys |
| Maximum weight capacity | 4.53 kg |
| Product colour | Black |
| Product type | Device plate |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 202 mm |
| Depth | 38 mm |
| Height | 250 mm |
| Weight | 1 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |